• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Otužovanie a funčkné dýchanie

• Žiaci prvého ročníka, ktorí sú ako pilotná trieda zapojená do overovania kurikulárnej reformy začala tiež s prípravou na otužovanie vzduchom. Okrem nových foriem a metód vo vyučovaní, overujeme aj vplyv funkčného dýchania a otužovania na ich zdravie. Samozrejme pani učiteľka triedna ide príkladom Na záver prípravnej fázy, sa deti na boso prechádzali po kamienkovej ploche, ktorá pomáha stimulovať lepšiu prácu chodidla.

• Otužovanie a funčkné dýchanie

• Tento týždeň sme zahájili otužovaciu sezónu, ktorá je doplnením funkčného dýchania. Žiaci sa už veľmi tešili, počasie nám prialo a prvých 10 minút máme za sebou. Prečo 10 minút? Je to čas, ktorým začíname, aby sme pripravili telo na kontakt so studeným vzduchom a postupne sa naň adaptovali. Aby sme dosiahli zdravotné benefity, je dôležité dodržiavať všetky zásady otužovania a hlavne pravidelnosť. Veľmi sa tešíme, že žiaci majú z otužovania radosť a dokážu vyjsť zo svojej „ teplej komfornej zóny“.

• Funkčné dýchanie

• Skúsili ste niekedy sledovať vaše deti ako dýchajú? Majú pri spánku otvorené ústa? Fungujú počas dňa tiež s otvorenými ústami? Ak áno, treba spozornieť a situáciu nepodceňovať. Je až alarmujúce, koľko detí bežne spí a cez deň funguje s otvorenými ústami. Aj preto sa so žiakmi našej školy učíme ako správne dýchať. A čo je dôležité, učíme ich pochopiť, čo sa stalo alebo sa stane pri nefunkčnom dýchaní. A aké sú najčastejšie prejavy nesprávneho dýchania? To už vedia aj naši žiaci 2. a 3. ročníka

- Dýchanie ústami

- Pohyb hornej časti hrudníka

- Počuteľné a viditeľné dýchanie

- Pravidelné popoťahovanie nosom

- Pravidelné odkašľávanie

- Zadýchanie sa pri rýchlejšej chôdzi alebo chôdzi po schodoch

- Hlboký nádych počas zívania

- Hlboký nádych pre rozprávaním.

• Vesmír u štvrtákov

• Vesmír je téma, ktorá deti veľmi zaujala. Projekty, ktoré doma vypracovali na túto tému sú naozaj krásne.  Pri tvorbe predviedli vedomosti, kreativitu a šikovnosť. Vyslúžili si veľkú pochvalu.

• Zaujímavá fyzika

• Žiaci ôsmeho ročníka v on-line prostredí simulovali fyzikálne optické javy. Absorbcia svetla, odraz svetla, lom svetla - samozrejme s dúhou boli nielen poučné, ale aj zábavné a estetické. Pochvala patrí všetkým zúčastneným. Kreatívne sa chopili úloh a hranolov, z ktorých vytvárali dlhú dráhu pre lúče svetla.