• Základná stavebná jednotka všetkých živých organizmov

• Téma bunka, jej stavba a funkcie jednotlivých organel je veľkým strašiakom pre deti. No našich šiestakov veľmi zaujala a popasovali sa s ňou na výbornú. Modely, ktoré vytvorili doma sú naozaj krásne. Každý jeden žiak si vyslúžil pochvalu.

• Tandemové vyučovanie

• Vo štvrtok 21.03.2024 si pani riaditeľka a pani učiteľka biológie naplánovali tandemové vyučovanie. Ide o párovú výuku, pri ktorej sa na vyučovacej hodine podieľajú dvaja učitelia. Témou hodiny bola Správna činnosť dýchacej sústavy. Žiaci sa oboznámili s funkčným dýchaním a svojou aktivitou sa sami zapájali do vyučovacieho procesu prostredníctvom dychových cvičení. Hodina mala veľký úspech.

• Dôležitý oznam

• V stredu, t.j. 27.marca 2024 bude skrátené vyučovanie len do 11:25 pre celú školu z dôvodu stretnutia starostu obce s učiteľmi. V tento deň nebude ani ŠKD. Za pochopenie ďakujeme.

• Projekt Zmeň svoj dych - zmeň svoj život

• Naša škola sa v tomto školskom roku zapojila do výzvy Ministerstva školstva Zdravie a bezpečnosť v školách. Sme veľmi radi, že nám schválili realizáciu celoslovenského projektu o funkčnom dýchaní s názvom Zmeň svoj dych – zmeníš svoj život. Podmienkou projektu bolo spolupracovať minimálne so 7 školami na Slovensku, čo sa nám podarilo a zároveň týmto školám ďakujem za spoluprácu:

1. Základná škola s Materskou školou Milana Kolibiara Detvianska Huta

2. Základná škola s materskou školou Juraja Palkoviča, Rimavská Baňa, okres Rimavská Sobota

3. Katolícka základná škola s materskou školou A. Bernoláka, Martin, okres Martin

4. ZŠ Angyalova, Kremnica, okres Žiar nad Hronom

5. Základná Škola Semerovo, okres Nové Zámky

6. Základná škola s materskou školou Viliama Záborského Vráble okres Nitra

7. Súkromná základná škola- Školička Pezinok, okres Pezinok

Cieľom projektu bolo:

- oboznámiť učiteľov s projektom funkčného dýchania a otužovania a možnosťami jeho implementácie do vyučovacieho procesu.

- naučiť učiteľov ako zmeniť a vypestovať správny vzorec dýchania u detí školského veku

- zapojiť čo najväčší počet detí aj z iných slovenských škôl

- pripraviť a vytlačiť detský zápisník ( Môj denník – Škola funkčného dýchania a otužovania)

• Hodina deťom

• Milí rodičia,

dňa 21.marca sa uskutoční celoslovenská zbierka Hodina deťom, kde dobrovoľnícke tímy z celého Slovenska budú v uliciach zbierať príspevky do pokladničiek. Výnos je určený na pomoc deťom z jednorodičovských rodín, ktoré sú ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením. Zbierku každoročne už viac ako 20 rokov organizuje Nadácia pre deti Slovenska a tento rok sa naša škola rozhodla do zbierky v uliciach zapojiť. Zapojiť sa však môžete aj vy a to tak, že v deň konania zbierky môžete prispieť do pokladničky v našej škole, na pošte a v obchode u Zuzky Pavkovej buď priamo alebo môžete príspevok poslať po vašom dieťati, ktoré ho odovzdá dobrovoľníckemu tímu do pokladničky.

Pomôžete tak rozmeniť veľké starosti jednorodičov na drobné.

• Dôležitý oznam

• V stredu, t.j. 20.marca 2024 sa bude konať TESTOVANIE 9. Z tohto dôvodu riaditeľstvo školy udeľuje pre žiakov 2. stupňa RIADITEĽSKÉ VOĽNO.  Žiaci 1. stupňa majú POHYBOVÉ AKTIVITY V PRÍRODE. Bližšie informácie boli zaslané prostredníctvom edupage správy.

• Testovanie 9

• Vážení rodičia, milí žiaci

Testovanie 9 - 2024

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ sa uskutoční

20. marca 2024 (streda)

z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovania T9 - 2024 je 4.apríl 2024.

Povolené pomôcky pre žiakov sú kalkulačka, rysovacie pomôcky,modré pero - nie gumovacie.

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, učebnice a pod.

Pre žiakov so zdravotným znevýhodnením sú povolené kompenzačné pomôcky a majú predĺžený čas testovania.