• Korčuliarsky kurz v Zlatých Moravciach

• V termíne 8.1-12.1.2024 sa žiaci 1. až 4. ročníka ZŠ Skýcov zúčastnili korčuliarskeho kurzu na zimnom štadióne v Zlatých Moravciach. Zúčastnených bolo 27 žiakov a 3 pedagogickí zamestnanci. Každé ráno sme išli autobusom zo Skýcova smerom do Zlatých Moraviec, odkiaľ sme sa presunuli na zimný štadión. Prezuli sme sa do korčulí, žiakom sme pomohli pozaväzovať korčule, upravili sme výstroj a čakali na príchod inštruktorov. Od 9:00 začal korčuliarsky kurz pod dohľadom 2 inštruktorov. Žiakov rozdelili do 2 skupín podľa skúsenosti s korčuľovaním. Začiatočníkov si vzala inštruktorka, ktorá žiakom vysvetlila, čo budú postupne vykonávať. Tých, ktorí už korčuľovali, si zobral pod patronát inštruktor, ktorí svedomito predvádzal každý krok a skutočne každého kontroloval a podporoval. Počas hodiny korčuľovania mali žiaci krátke prestávky na pitný režim. O 10:00 skončila hodina kurzu a žiaci sa prezuli, prezliekli a objednaným autobusom sme sa presunuli do školy, kde pokračovalo vyučovanie podľa rozvrhu. Všetci žiaci sa naučili korčuľovať a tí, ktorí už vedeli, sa zdokonalili vo svojich pohybových zručnostiach. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli zúčastniť sa tohto kurzu: rodičia, škola a rodičovské združenie a tesíme sa na ďalšiu spoločnú aktivitu.