• Vzor Powerpoint prezentácie

• Sme v škole na to, aby sme sa pripravili do nášho budúceho života. Prezentovať budeme na strednej či vysokej škole a takisto sa nám to môže hodiť aj v práci.

Preto si zhrnieme ako má vyzerať POWERPOINT PREZENTÁCIA.

Úvodný Slide–  názov prezentácie, meno žiaka a trieda, ilustračný obrázok

Nasledujúce slajdy

• nedávať veľmi tmavé pozadie, väčšinou je písmo zle viditeľné
          • písmo použiť väčšie, jasné a zreteľné, nie veľmi umelecké
          • hore musí byť vždy nejaký názov slajdu
          • nepísať celé vety, len heslovito – dôležité, záchytné body = celé vety hovorí prezentujúci, keď prezentuje
          • nestláčať iba copy/kopírovať a paste/prilepiť, vkladať informácie svojimi slovami
          • používať akademické  a org. webstránky napr. historické, jazykové, hudobné
          • použiť informácie z viacerých zdrojov, neprebrať všetko len z jednej webstránky
          • Používať ilustračné obrázky k téme
          • V prípade cudzieho jazyka nepoužívať slová, ktoré nepoznám alebo neviem vysloviť

Posledný slajd

• Poďakovanie za pozornosť
          • Uviesť zdroje, z ktorých prezentujúci čerpal
          • Nepoužívať WIKIPÉDIU, ŤAHÁKY - REFERÁTY ako zdroje 🡪 sú nedôveryhodné!!!

Môžete sa inšpirovať prezentáciami vytvorenými pre žiakov, ale aj prezentáciami samotných žiakov našej školy.

Roald_Dahl.pptx

plastic_world.pptx