• Čitateľská ,,polhodinka"

• JANUÁR 2022 -  v danom mesiaci naša Lucka realizovala projekt čitateľská polhodinka, ktorý bol zameraný pre deti 1. stupňa a zúčastnili sa ho tie deti, ktoré navštevujú ŠKD. Cieľom čitateľskej polhodinky bolo zlepšiť čitateľskú gramotnosť detí, vybudovať pozitívny vzťah k čítaniu, rozvíjať si predstavivosť a aktívne počúvanie. Pri čítaní sme využili knihy z projektu ,,Čítame radi". Čítanie prebiehalo na koberci, deti sedeli v kruhu, aby vládla uvoľnenejšia atmosféra a nemuseli sedieť v lavici ako počas vyučovania. Keďže mala  čitateľské polhodinka veľký úspech rozhodli sme sa v nej pokračovať aj nasledovný mesiac, v ktorom sa budeme venovať knihe od Kristy Bendovej – Opice z našej police.

FEBRUÁR, MAREC 2022 - v mesiacoch február - marec sme opäť realizovali čitateľskú polhodinku so žiakmi prvého stupňa. Tento krát sme sa rozhodli pre knihu Opice z našej police od Kristy Bendovej, ktorú mame vďaka projektu "Čítame radi". Deti veľmi bavilo počúvať a čítať príbehy opičiek Fricka a Jupka. Po prečítaní knižky deti nakreslili, čo sa im najviac páčilo a prerozprávali to spolužiakom.  Nasledujúci mesiac sa budeme venovať knihe Budkáčik a Dubkáčik od Jozefa Cígera Hronského.

APRÍL - Apríl- aj počas tohto mesiaca sme  s deťmi prvého stupňa každý deň venovali pol hodinu čítaniu. Keďže boli rozprávkové knižky kratšie stihli sme prečítať až dve. Prvou bola kniha od Jozefa Cígera Hronského s názvom Budkáčik a Dubkáčik. Druhou bola kniha O gulkovi Bombulkovi od Márii Ďurčikovej. Obidve rozprávky deti veľmi bavili a vždy vedeli pohotovo reagovať na otázky, ktoré ohľadom nich dostali. V našej čitateľskej polhodinke budeme pokračovať aj nasledujúci mesiac knihou Bambuľka, ktorú mnohí z vás poznajú aj z televíznej obrazovky .

MÁJ - Máj - v mesiaci máj sme sa opäť venovali čitateľskej polhodinke. Tento krát sme si vybrali knihu Bambuľkine dobrodružstvá od Petra Guldana. Pri čítaní sme si v každom príbehu púšťali s deťmi aj pesničky,vďaka ktorým sa na čítanie tešili o niečo viac. Po prečítaní jednotlivých príbehov deti dostávali otázky na pozornosť a pamäť ,na ktoré vedeli pohotovo odpovedať. Na čítanie sa tešíme aj nasledujúci mesiac , v ktorom sa chystáme prečítať až dve knihy.