• PYTAGORIÁDA

• Sme veľmi radi, že naši žiaci sú bystré hlavičky!

Jednou z nich je aj žiačka V. ročníka - Adela Matejovová, ktorá si na okresnom kole Pytagoriády vybojovala krásne 3. miesto. K úspechu jej srdečne blahoželáme a prajeme aj do ďalších rokov mnoho správnych výsledkov (nielen v matematike)

A všetkým žiakom, ktorí našu školu vzorne reprezentovali: Terézie Slezáková, Samuel Krigovský, Judita Olbertová, Filip Zima, Sebastián Šútor a Sofia Fajnová patrí tiež veľké ĎAKUJEME!

• Zápis do 1. ročníka - školský rok 2023/2024

• uskutoční sa dňa 20.04.2023 (štvrtok) v čase od 09:00 – 12:00 hod. (potrebné individuálne dohodnutie času na tel. čísle 037/6346 128 alebo na e-mailovej adrese : skolaskycov@gmail.com),
            • účasť prezenčná za prítomností detí a zákonného zástupcu,
            • prihlášku spolu s dotazníkom je možné odovzdať osobne, prostredníctvom poštovej služby alebo elektronickou prihláškou cez stránku zakladnaskolaskycov.edupage.org, resp. elektronicky cez e-slovensko,
            • zápisu sa zúčastňujú všetky deti, ktoré dovŕšia šiesty rok veku k 31.08.2023 (vrátane) a majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
            • ak dieťa bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania, zákonný zástupca  je povinný o tejto skutočnosti informovať riaditeľku základnej školy priamo pri zápise a predložiť fotokópiu rozhodnutia riaditeľky materskej školy o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania,
            • rozhodnutie o prijatí/ neprijatí bude vystavené najneskôr do 15.júna 2023.
          • Hodina deťom 21.03.2023

• Zbierka Hodina deťom sa uskutoční zajtra v čase od 08:00 - 09:30 hod. Žiaci VIII. ročníka spolu s triednou učiteľkou sa v danom čase budú pohybovať po celej obci Skýcov.

• Klzisko 2023

• Dňa 8.3. sme hodinu telesnej a športovej výchovy vymenili za korčuľovanie na ľadovej ploche v Zlatých Moravciach. Niektorí boli na ľade "ako doma", ale boli aj takí, ktorí mali veľkú premiéru a na korčule sa postavili po prvý raz. Zabavili sme sa rôznymi aktivitami ako jazda vpred, vzad, vo dvojiciach, slalom, kolobežka vpred aj do kruhu, korčuľovanie popod švihadlo, ktoré zabavilo asi najviac a ukončili sme to voľným korčuľovaním. Aj z NEkorčuliarov sa po prvých pádoch úspešne stali korčuliari, z čoho sa veľmi tešíme. Nakoniec sme sa spokojní, do sýtosti vykorčuľovaní vrátili naspäť do školy. Niektorí síce aj trochu poudieraní, ale to predsa patrí k športu.