• Dokumenty pre rodičov

• odporucenie-na-oslobodenie-od-povinnej-telesnej-vychovy.pdf

Ziadost_o_oslobodenie_od_vyucovania_telesnej_a_sportovej_vychovy(1).doc

Oslobodenie z hodín telesnej a športovej výchovy

Žiak môže byť čiastočne/úplne oslobodený na hodinách telesnej a športovej výchovy len na základe potvrdenia odborného alebo praktického lekára ku ktorému žiak patrí. Potvrdenie vystaví lekár na tlačive "Odporučenie na oslobodenie od povinnej telesnej výchovy".  Kompletne vyplnené a potvrdené tlačivo s vyjadrením lekára spolu so žiadosťou zákonného zástupcu/žiaka/plnoletého žiaka je potrebné odovzdať do 15. septembra, príp. do 31. januára (ak ide o oslobodenie od 2. polroka) príslušného školského roka triednemu učiteľovi.

3. zdravotná skupina – Čiastočné oslobodenie od cvičenia na hodinách telesnej a športovej výchovy

Žiak s menšími zdravotnými problémami bude na základe lekárskeho potvrdenia čiastočne oslobodený od cvičenia na telesnej a športovej výchove. Pri čiastočnom oslobodení lekár na potvrdenie uvedie, čo žiak konkrétne nesmie na telesnej a športovej výchovy robiť. Žiak v 3. zdravotnej skupine sa zúčastňuje hodín povinnej telesnej výchovy s obmedzeniami, ktoré odborný lekár alebo praktický lekár odporučil. Žiak čiastočne oslobodený od telesnej a športovej výchovy je klasifikovaný známkou. V prípade, že sa žiak nemôže zúčastniť turistických pochodov a pobytu v prírode počas účelového cvičenia a kurzu na ochranu života a zdravia, lyžiarskeho/plaveckého kurzu, doloží to potvrdením od lekára na začiatku školského roka. Žiak je povinný upozorniť vyučujúceho, prípadne vedúceho školskej akcie (účelového cvičenia, kurzu na ochranu života a zdravia, lyžiarskeho/plaveckého kurzu,…) na svoj zdravotný stav ešte pred konaním akcie a v prípade potreby predložiť potrebné aktuálne lekárske potvrdenie.

4. zdravotná skupina – Úplné oslobodenie od cvičenia na hodinách telesnej a športovej výchovy

Žiak oslobodený od cvičenia na hodinách telesnej a športovej výchovy nie je oslobodený od účasti na hodinách telesnej a športovej výchovy. To znamená, že sa hodín telesnej a športovej výchovy zúčastňuje a vykonáva úlohy určené učiteľom. Na hodinách musí byť prítomný. Žiak zaradený do tejto zdravotnej skupiny sa nemôže zúčastniť kurzovej formy výučby. Žiak sa môže zúčastniť účelového cvičenia len v prípade, že doloží potvrdenie od lekára. Žiaci úplne oslobodení od telesnej a športovej výchovy nie sú klasifikovaní známkou, na vysvedčení sa mu uvedie „absolvoval“.